Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas

Kernavė – pirmoji istorijos metraščiuose minima Lietuvos kunigaikštystės sostinė (XIII a. antra pusė) - čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes.
Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas
© Archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: Stebuklų kupinas miestelis Šiaurės Lietuvoje

arba: Maršrutas po Vilnių ir jo apylinkes: Puškino muziejus, vienintelis Lietuvoje serpantinas ir Medininkų pilis

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Liepos pradžioje čia vyksta Gyvosios archeologijos dienos, kurių metu savo įgūdžius rodo ir gaminius parduoda senųjų amatų meistrai iš Lietuvos ir aplinkinių šalių – batsiuviai, puodžiai, stikliai, papuošalų meistrai, kalviai, kailiadirbiai, bitininkai ir kiti.

Šventės metu vyksta parodomosios viduramžių kovos ir etninės muzikos koncertai. Pakeliui į Kernavę, Dūkštų miestelyje pasukus į kairę, miško keliukas atves prie Karmazinų pilkapių. Šiose vietose yra maždaug 130 pilkapių, iš jų trys buvo atkurti atlikus archeologinius kasinėjimus. Už Dūkštų keliui pakilus į kalną, galima pasivaikščioti po didžiausią Lietuvoje ąžuolyną, kurio pakraštyje išlikęs akmuo su runomis.

Ties Dūkštos ir Neries upių santaka, šiek tiek išsukus iš kelio Vievio kryptimi, stūkso Karmazinų piliakalnis su gražiu Neries slėnio vaizdu, kur kadaise buvo pagonių šventykla. Šalia piliakalnio tarp senų ąžuolų vingiuoja pažintinis takas.

Kernavė – 35 km nuo Vilniaus, dešiniajame Neries krante įsikūręs nedidelis miestelis, praeityje – vienas pirmųjų Lietuvos valstybės centrų (XIII a.). Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas.

1989 m. įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Vietovės išskirtinė pasaulinė vertė – jo apgyvendinimo tęstinumas nuo vėlyvojo paleolito (IX tūkstantmetis pr. Kr.) iki šių dienų.

Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su Kernavės priešistore ir viduramžiais. Informacija teikiama ir ekskursijos užsakomos tel. +370 382 47385.

Kaip nuvykti?

Automobiliu: patogiausia į Kernavę atvykti automobiliu. Iš Vilniaus centro važiuokite link Pilaitės mikrorajono, toliau Pilaitės gatve važiuokite iki galo ir sukite į dešinę sekdami nuorodas. Kita galimybė yra iš Vilniaus važiuoti greitkeliu A1 arba A2, paskui 108 ir 116 keliais.

Autobusu: iš autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformos Nr. 10 arba 11. Į Kernavę autobusai vyksta apie 6 kartus per dieną, maždaug 30 minučių – 1,5 val. intervalais.

vilnius-tourism.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuva

Siūlo rudenį pradėti dar vienoje Palangos šventėje

Rugsėjo 5 dieną, šeštadienį, Palangoje vyks jubiliejinė, dešimtoji Birutės parko diena. Šventės metu dalyvių laukia įvairios pramogos.

Karuseles ir naują fontaną Palangos gyventojai vadina prakeiksmu (17)

Į sutvarkytą Jūratės gatvę ir joje atidarytą muzikinį fontaną nuolat plūsta minios kurorto svečių. Tačiau vietiniams gyventojams tai tampa vis didesniu galvos skausmu.

Atskleidė, kur Vilniuje yra užkeikti vestuvių akmenys (1)

Paulius Juzėnas – lietuvis, kurio aistra yra žygiuoti ir geriau pažinti Lietuvą, jos gamtą. Šį kartą vyras pasidalino įspūdžiais ir naudingais patarimais, ką vertėtų pamatyti Neries regioniniame parke.

Lietuvoje netrukus bus baigtas dar vienas apžvalgos bokštas (17)

Lietuviai gali džiaugtis: jau netrukus pasižvalgyti bus galima užlipus į apžvalgos bokštą Labanoro regioniniame parke. Nuo jo lankytojai galės regėti Lakajų ežeryną, Labanoro girią ir atsiveriantį kraštovaizdį.

Merkinės piramidė: kodėl ten įvyksta stebuklai? (632)

Merkinės piramidė – vienas lankomiausių Dzūkijos objektų, kuriame atvykstančių skaičius vis auga. Žinia apie ypatingas lankytojų patirtis bei čia vykstančius sveikatos stebuklus sklinda toli už Lietuvos ribų.

Gražiausių Lietuvos pėsčiųjų takų gidas

Pailsėti nuo miesto šurmulio ir pasigrožėti gamtos peizažu galima vaikščiojant pažinimo takais Lietuvoje. Pristatome gražiausių šalies regionių takų sąrašą.

Dėl neatsargaus elgesio – ribojimai Neringoje

Nuo rugpjūčio 20-osios Neringos teritorijos miškuose, išskyrus dviračių ir pažintinius takus, yra ribojamas fizinių asmenų lankymasis.

30-metė V. Skeberdytė: vieni emigruoja į užsienį, o aš emigravau į Palangą (9)

Buvusiai vilnietei Veronikai Skeberdytei tokios greitos karjeros galėtų pavydėti daugelis. Moteris atvirai papasakojo apie darbą ir tai, kaip sostinę iškeitė į kurortą.

Pagoniška vieta Šventojoje priverčia pasijausti keistai (45)

Šventojoje yra pagoniška vieta, kurioje dažną apima keistas jausmas: vieni nurimsta, kiti pasineria į apmąstymus, treti sugalvoja švęsti pagoniškas šventes.

Paskubėkite dalyvauti Vilniaus orientaciniame žaidime dviračiais

Rugpjūčio 20 dieną aktyviausi vilniečiai rinksis Rotušės aikštėje. Čia paskutinį kartą šią vasarą startuos orientacinis žaidimas dviračiais.

Lietuvoje sodą kuriantis japonas atskleidė, ką mano apie lietuvius (16)

Lietuvoje galima aplankyti Japonų sodą, kuriame rasite išskirtinius augalus ir kitus šalies elementus. Tačiau kone labiausiai turistus domina tai, kad čia galima sutikti gyvenantį japoną, kurio rankos prisideda prie sodo puoselėjimo.

Kodėl Šventosios skulptūros stebina turistus? (40)

Lietuvos kurortuose esama skulptūrų, kurių reikšmė žinoma toli gražu ne kiekvienam. Kviečiame iš arčiau susipažinti su jomis.

Palangoje ir Šventojoje - sumaištis dėl nudistų (60)

Nors neoficialūs nudistų pliažai Palangoje ir Šventojoje veikia jau daugiau nei 30 metų, tačiau kurorto valdžia nėra linkusi juos įteisinti, o kartais poilsiautojus net vaiko policijos pareigūnai.

Mažiems ir dideliems: nepraleiskite progos pasinaudoti oro uosto siūloma galimybe (2)

Rugpjūčio 22 dieną (šeštadienį) Kauno oro uostas atvers duris visuomenei: visi norintys galės pasivaikščioti po aerodromą, iš arti pamatyti Italijos oro pajėgų naikintuvą ir kitus orlaivius.

Šventė: savaitgalį bus galima patekti į švyturius (1)

Rugpjūčio 15-16 dienomis – Tarptautinį švyturių savaitgalį Klaipėdos ir Šventosios švyturiai bus atviri visuomenei.