Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas

Kernavė – pirmoji istorijos metraščiuose minima Lietuvos kunigaikštystės sostinė (XIII a. antra pusė) - čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes.
Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas
© Archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: Stebuklų kupinas miestelis Šiaurės Lietuvoje

arba: Maršrutas po Vilnių ir jo apylinkes: Puškino muziejus, vienintelis Lietuvoje serpantinas ir Medininkų pilis

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Liepos pradžioje čia vyksta Gyvosios archeologijos dienos, kurių metu savo įgūdžius rodo ir gaminius parduoda senųjų amatų meistrai iš Lietuvos ir aplinkinių šalių – batsiuviai, puodžiai, stikliai, papuošalų meistrai, kalviai, kailiadirbiai, bitininkai ir kiti.

Šventės metu vyksta parodomosios viduramžių kovos ir etninės muzikos koncertai. Pakeliui į Kernavę, Dūkštų miestelyje pasukus į kairę, miško keliukas atves prie Karmazinų pilkapių. Šiose vietose yra maždaug 130 pilkapių, iš jų trys buvo atkurti atlikus archeologinius kasinėjimus. Už Dūkštų keliui pakilus į kalną, galima pasivaikščioti po didžiausią Lietuvoje ąžuolyną, kurio pakraštyje išlikęs akmuo su runomis.

Ties Dūkštos ir Neries upių santaka, šiek tiek išsukus iš kelio Vievio kryptimi, stūkso Karmazinų piliakalnis su gražiu Neries slėnio vaizdu, kur kadaise buvo pagonių šventykla. Šalia piliakalnio tarp senų ąžuolų vingiuoja pažintinis takas.

Kernavė – 35 km nuo Vilniaus, dešiniajame Neries krante įsikūręs nedidelis miestelis, praeityje – vienas pirmųjų Lietuvos valstybės centrų (XIII a.). Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas.

1989 m. įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Vietovės išskirtinė pasaulinė vertė – jo apgyvendinimo tęstinumas nuo vėlyvojo paleolito (IX tūkstantmetis pr. Kr.) iki šių dienų.

Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su Kernavės priešistore ir viduramžiais. Informacija teikiama ir ekskursijos užsakomos tel. +370 382 47385.

Kaip nuvykti?

Automobiliu: patogiausia į Kernavę atvykti automobiliu. Iš Vilniaus centro važiuokite link Pilaitės mikrorajono, toliau Pilaitės gatve važiuokite iki galo ir sukite į dešinę sekdami nuorodas. Kita galimybė yra iš Vilniaus važiuoti greitkeliu A1 arba A2, paskui 108 ir 116 keliais.

Autobusu: iš autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformos Nr. 10 arba 11. Į Kernavę autobusai vyksta apie 6 kartus per dieną, maždaug 30 minučių – 1,5 val. intervalais.

vilnius-tourism.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuva

Palangoje gyvenantis Ž. Grigaitis: norėjau ir Nidos, bet pasirinkau ne ją (82)

Verslininkas Žilvinas Grigaitis Palangoje turi savo apartmentus ir kurortą vadina savo antrais namais. Pasak jo, Palanga yra vasaros sostinė.

Paskubėkite į nemokamus užsiėmimus Palangoje (10)

Atostogaujantiems Palangoje yra galimybė pagerinti sveikatą. Mieste vyksta nemokami šiaurietiško ėjimo užsiėmimai, kurie tinka bet kokio amžiaus žmonėms.

Rizika: maudytis draudžiama, bet jūra pilna drąsuolių (18)

Esant nepalankioms oro sąlygoms maudytis jūroje griežtai draudžiama. Tačiau ne visi Palangos poilsiautojai kreipia dėmesį įspėjamus ženklus ar gelbėtojų pastabas.

Tarp nemokamų pramogų Palangoje – ne tik jūra (2)

Ką galima nuveikti Palangoje, jei piniginė nėra itin stora? Didžiausiame šalies kurorte apstu ir daugiau pasiūlymų, kaip puikiai praleisti laiką su mažyliais ar bičiuliais, per daug neišlaidaujant.

Karti patirtis: Palanga šios bėdos nepajėgė išspręsti (26)

Riediedami į Lietuvos pajūrį dažniausiai manome, kad su kilsiančiais rūpesčiais susitvarkysime vietoje. Vis dėlto, netikėtai užklupusių bėdų taisyti iš Šventosios ar Palangos gali tekti skubiai vykti į artimiausią didmiestį, o gal net ir į sostinę.

Kaimas, kuriame jaučiama baltų mitologija (3)

Neries upės pakrantėje įsikūrę Grabijolai – natūralios gamtos, tradicinės architektūros ir glaudžiais ryšiais susijusios bendruomenės lopšys. Šis unikalus gatvinis kaimas, esantis Neries regioniame parke, šiemet švenčia 220 metų pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktį.

Ką naujo šįmet išvys Jūros šventės dalyviai? (3)

Kasmet daug turistų pritraukianti Jūros šventė šįmet nustebins naujovėmis: vyks papildomi renginiai, regata. Taip pat amatininkams atsivers galimybės daugiau parduoti savo suvenyrų.

Jūros šventė: nuo ko viskas prasidėjo (2)

Liepos 24-26 dienomis Klaipėdoje vyks Jūros šventė. Kviečiame iš arčiau susipažinti su jos istorija ir kodėl ji švenčiama apskritai.

Paskubėkite į nemokamas Lietuvos zoologijos sodo ekskursijas (4)

Liepos 26 dieną Lietuvos zoologijos sode bus minima Pasaulinė tigro diena. Šia proga zoologijos sodas visiems norintiems pasiūlys nemokamų ekskursijų ir pažintinių programų.

Pranešė, kuriose Lietuvos maudyklose užterštas vanduo

Liepos mėnesį Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atliko maudyklų vandens kokybės tyrimus. Yra vietų, kuriose vandens kokybė neatitinka Lietuvos higienos normos ir jose nerekomenduojama maudytis.

Rekomenduojama aplankyti jūrų muziejaus renginius

Artėjant Jūros šventei rekomenduojama aplankyti Lietuvos jūrų muziejaus renginius. Jie prasidės liepos 22 dieną, antradienį.

Ką veikti Palangoje, kai lyja?

Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.

Patirtis Palangoje: kas šįmet joje kitaip?

Net ir geriausiai pažįstamas atostogų kurortas, į kurį sugrįžti kasmet, kas kartą yra pasiruošęs pateikti naujų staigmenų. Ne išimtis ir vasaros sostinė Palanga – pamatyti čia tik tai, ko tikėjaisi dar prieš atkeliaudamas, vargu ar turėsi progą.

7 įdomiausios ir gražiausios Vilniaus vietos šventėms

Vasara – palankus ir dėkingas laikas švęsti šventes. Perpasauli.lt siūlo sostinės vietas, kuriose ne tik grožėsitės miesto panorama ar gamtos peizažu, bet ir nudžiuginsite draugus originaliu sprendimu.

Atskleidė Palangos rožyno paslaptis

Palangos Birutės parkas ir jame esantis Gintaro muziejus daugeliui neįsivaizduojamas be garsiojo rožyno. Juo pasigrožėti, paliesti skuba visi, dažnai net nepagalvodami apie tuos, kurie jį puoselėja. Tai – miesto botanikos parko darbuotojos, kurios apie kvapiniąsias rožes mena ne vieną istoriją.