Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas

Kernavė – pirmoji istorijos metraščiuose minima Lietuvos kunigaikštystės sostinė (XIII a. antra pusė) - čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes.
Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas
© Archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: Stebuklų kupinas miestelis Šiaurės Lietuvoje

arba: Maršrutas po Vilnių ir jo apylinkes: Puškino muziejus, vienintelis Lietuvoje serpantinas ir Medininkų pilis

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Liepos pradžioje čia vyksta Gyvosios archeologijos dienos, kurių metu savo įgūdžius rodo ir gaminius parduoda senųjų amatų meistrai iš Lietuvos ir aplinkinių šalių – batsiuviai, puodžiai, stikliai, papuošalų meistrai, kalviai, kailiadirbiai, bitininkai ir kiti.

Šventės metu vyksta parodomosios viduramžių kovos ir etninės muzikos koncertai. Pakeliui į Kernavę, Dūkštų miestelyje pasukus į kairę, miško keliukas atves prie Karmazinų pilkapių. Šiose vietose yra maždaug 130 pilkapių, iš jų trys buvo atkurti atlikus archeologinius kasinėjimus. Už Dūkštų keliui pakilus į kalną, galima pasivaikščioti po didžiausią Lietuvoje ąžuolyną, kurio pakraštyje išlikęs akmuo su runomis.

Ties Dūkštos ir Neries upių santaka, šiek tiek išsukus iš kelio Vievio kryptimi, stūkso Karmazinų piliakalnis su gražiu Neries slėnio vaizdu, kur kadaise buvo pagonių šventykla. Šalia piliakalnio tarp senų ąžuolų vingiuoja pažintinis takas.

Kernavė – 35 km nuo Vilniaus, dešiniajame Neries krante įsikūręs nedidelis miestelis, praeityje – vienas pirmųjų Lietuvos valstybės centrų (XIII a.). Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas.

1989 m. įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Vietovės išskirtinė pasaulinė vertė – jo apgyvendinimo tęstinumas nuo vėlyvojo paleolito (IX tūkstantmetis pr. Kr.) iki šių dienų.

Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su Kernavės priešistore ir viduramžiais. Informacija teikiama ir ekskursijos užsakomos tel. +370 382 47385.

Kaip nuvykti?

Automobiliu: patogiausia į Kernavę atvykti automobiliu. Iš Vilniaus centro važiuokite link Pilaitės mikrorajono, toliau Pilaitės gatve važiuokite iki galo ir sukite į dešinę sekdami nuorodas. Kita galimybė yra iš Vilniaus važiuoti greitkeliu A1 arba A2, paskui 108 ir 116 keliais.

Autobusu: iš autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformos Nr. 10 arba 11. Į Kernavę autobusai vyksta apie 6 kartus per dieną, maždaug 30 minučių – 1,5 val. intervalais.

vilnius-tourism.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuva

Žygis Anykščiuose: lajų tako paslaptys ir norus išpildantis ąžuolas

Pauliaus Juzėno aistra – atrasti įvairias Lietuvos vietas, žygiuojant regioniniuose parkuose ir kitur. Vaikinas pasidalino įspūdžiais ir naudingais patarimais apie tai, ką vertėtų žinoti vykstant į Anykščius.

Stebuklingi Lietuvos paveikslai: išgydė vėžį, prikėlė mirusį vaiką (167)

Lietuvoje yra apie 30 šventų paveikslų, kurie žmonių vadinami stebuklingais. Maldos ir prašymai prie jų išgydė vėžį, iš mirties prikėlė vaiką ir išpildė kitus žmonių prašymus.

Taip atrodo vieta, kur ilsėdavosi karalienė ir aristokratai (1)

Bulgarijos Balčiko mieste yra rūmai, kuriuos turistai lanko dėl istorijos ir dėl ypač patrauklaus sodo. Jame yra viena didžiausių kaktusų kolekcija.

Šventa Lietuvos vieta užsieniečiams yra kraupi ir kelianti siaubą (84)

Lietuvoje esantis Kryžių kalnas garsus ir svetur. Tiesa, vieni jį vadina šventa vieta, kiti – šiurpą keliančia vietovę, kurioje pasijunti labai nejaukiai.

Idėja savaitgaliui: pigi kelionė po gimtąsias apylinkes (9)

Savaitgalį rekomenduojame keliauti po gimtųjų miestų apylinkes. Šį kartą – trumpai apie tai, ką galime nuveikti šalies sostinėje ir aplink ją keliaujant automobiliu.

Diena Šiauliuose: ką verta pamatyti? (7)

Šiauliai garsėja „septyniais saulės stebuklais“, architektūra, skulptūromis, fontanais ir muziejais. Pristatome vietas, ką vertėtų aplankyti būnant šiame mieste.

Rusnėje – neįprasti suolai su skirtingomis istorijomis (1)

Rusnės sala jau metus traukia gyventojų ir turistų dėmesį kūrybiška iniciatyva – pernai įrengtoje vardinių suoliukų alėjoje šiuo metu jų skaičiuojama beveik 50.

Stebuklingo paveikslo galia vilioja turistus į Alytaus kraštą (6)

Kai ruduo lepina geromis dienomis, geriausia jomis džiaugtis keliaujant. Tad šį rudenį aplankykime Lietuvos pietuose esantį Alytaus kraštą. Jame ypač lankoma bažnyčia, kurioje yra malonėmis garsėjantis šventas paveikslas.

Nuo durininko iki direktoriaus karjerą padaręs vaikinas žino, ko trūksta Palangoje (17)

Vieno Palangos viešbučio darbuotojo Tomo Vanago svaiginančią karjerą galima apibūdinti taip – nuo durininko iki viešbučio direktoriaus. Vaikinas papasakojo apie savo sėkmės istoriją ir tai, ką keistų Palangoje.

Vieta, kurioje auksas, perlai ir safyrai atima žadą

Šv. Mikalojaus bažnyčios erdvėje įrengtoje ekspozicijoje pristatomi vertingiausi muziejaus eksponatai iš Vilniaus miestų šventovių. Jų prabangūs ir išskirtiniai lobynai nustebins ne vieną.

Nepraleiskite progos paskutinį kartą pamatyti žirafas nemokamai

Spalio 17 d., šeštadienį Lietuvos zoologijos sode vyks akcija „Gilė“. Jos metu bus galima pasirūpinti gyvūnais ir paskutinį kartą išvysti žirafas, zebrus ir kitus Afrikos gyvūnus nemokamai.

Sužinoję, kiek kainuos vestuvės, jas iškeitė į kelionę (21)

Sužadėtinių pora kruopščiai planavo vestuvių puotą. Tačiau išgirdę, kiek jiems tai kainuos, nusprendė šventę iškeisti į kelionę, kurios metu susituokė labai neįprastai.

Kviečia pamatyti visuomenei mažai žinomas laidojimo vietas (1)

Rytų Lietuvos pilkapynai – tai senosios baltų genčių laidojimo vietos, kuriose mūsų protėviai buvo laidojami IV – XII a. Šie kultūrinis palikimas, nors esantis visai šalia kelių, miestų ir miestelių, visuomenei dar yra mažai žinomas.

V. Katunskytė papasakojo, kaip keitėsi jos gerbėjai ir pati Palanga FOTO (14)

Dainininkė Vitalija Katunskytė eilę metų koncertuoja Palangoje. Moteris atvirai papasakojo, kaip pasikeitė šis kurortas ir gerbėjai.

Atskleidė, kodėl metė gido darbą ir apsigyveno kaime (5)

Gyvenimą didmiestyje ir gidų kasdienybę bei nesibaigiančias keliones po pasaulį Ievos ir Tomo Malukų šeima iškeitė į ramybę Rokiškio rajono kaimo aplinkoje.