Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas

Kernavė – pirmoji istorijos metraščiuose minima Lietuvos kunigaikštystės sostinė (XIII a. antra pusė) - čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes.
Miestelis, saugantis paskutinės Europos pagoniškos sostinės liekanas
© Archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: Stebuklų kupinas miestelis Šiaurės Lietuvoje

arba: Maršrutas po Vilnių ir jo apylinkes: Puškino muziejus, vienintelis Lietuvoje serpantinas ir Medininkų pilis

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi! Taip pat skaitykite Perpasauli.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „Android“.

Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Liepos pradžioje čia vyksta Gyvosios archeologijos dienos, kurių metu savo įgūdžius rodo ir gaminius parduoda senųjų amatų meistrai iš Lietuvos ir aplinkinių šalių – batsiuviai, puodžiai, stikliai, papuošalų meistrai, kalviai, kailiadirbiai, bitininkai ir kiti.

Šventės metu vyksta parodomosios viduramžių kovos ir etninės muzikos koncertai. Pakeliui į Kernavę, Dūkštų miestelyje pasukus į kairę, miško keliukas atves prie Karmazinų pilkapių. Šiose vietose yra maždaug 130 pilkapių, iš jų trys buvo atkurti atlikus archeologinius kasinėjimus. Už Dūkštų keliui pakilus į kalną, galima pasivaikščioti po didžiausią Lietuvoje ąžuolyną, kurio pakraštyje išlikęs akmuo su runomis.

Ties Dūkštos ir Neries upių santaka, šiek tiek išsukus iš kelio Vievio kryptimi, stūkso Karmazinų piliakalnis su gražiu Neries slėnio vaizdu, kur kadaise buvo pagonių šventykla. Šalia piliakalnio tarp senų ąžuolų vingiuoja pažintinis takas.

Kernavė – 35 km nuo Vilniaus, dešiniajame Neries krante įsikūręs nedidelis miestelis, praeityje – vienas pirmųjų Lietuvos valstybės centrų (XIII a.). Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas.

1989 m. įsteigtas Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Vietovės išskirtinė pasaulinė vertė – jo apgyvendinimo tęstinumas nuo vėlyvojo paleolito (IX tūkstantmetis pr. Kr.) iki šių dienų.

Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su Kernavės priešistore ir viduramžiais. Informacija teikiama ir ekskursijos užsakomos tel. +370 382 47385.

Kaip nuvykti?

Automobiliu: patogiausia į Kernavę atvykti automobiliu. Iš Vilniaus centro važiuokite link Pilaitės mikrorajono, toliau Pilaitės gatve važiuokite iki galo ir sukite į dešinę sekdami nuorodas. Kita galimybė yra iš Vilniaus važiuoti greitkeliu A1 arba A2, paskui 108 ir 116 keliais.

Autobusu: iš autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformos Nr. 10 arba 11. Į Kernavę autobusai vyksta apie 6 kartus per dieną, maždaug 30 minučių – 1,5 val. intervalais.

vilnius-tourism.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuva

Kviečia pamatyti visuomenei mažai žinomas laidojimo vietas (1)

Rytų Lietuvos pilkapynai – tai senosios baltų genčių laidojimo vietos, kuriose mūsų protėviai buvo laidojami IV – XII a. Šie kultūrinis palikimas, nors esantis visai šalia kelių, miestų ir miestelių, visuomenei dar yra mažai žinomas.

V. Katunskytė papasakojo, kaip keitėsi jos gerbėjai ir pati Palanga FOTO (13)

Dainininkė Vitalija Katunskytė eilę metų koncertuoja Palangoje. Moteris atvirai papasakojo, kaip pasikeitė šis kurortas ir gerbėjai.

Atskleidė, kodėl metė gido darbą ir apsigyveno kaime (4)

Gyvenimą didmiestyje ir gidų kasdienybę bei nesibaigiančias keliones po pasaulį Ievos ir Tomo Malukų šeima iškeitė į ramybę Rokiškio rajono kaimo aplinkoje.

Kviečia į dviračių žygį Klaipėdoje

Minint Pasaulinę aplinkos sveikatos dieną rugsėjo 26 d., šeštadienį visi kviečiami į dviračių žygį už sveiką Klaipėdą.

Apsilankykite jubiliejiniame Čepkelių rezervato renginyje

Rugsėjo 25 d. minimas Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato 40 metų jubiliejus. Jame saugomi didžiausias Lietuvoje Čepkelių pelkynas, mišku apaugusios žemyninės kopos, reti augalai, gyvūnai ir grybai.

Pažaislio vienuolyne – nemokami LDK laikų patiekalai ir paskaitos (1)

Tarptautinė turizmo diena bus minima ir Pažaislio vienuolyne. Čia rugsėjo 27 d., sekmadienį vyks nemokami renginiai, paskaitos, maisto ragavimas.

Papasakojo, kodėl Liuksemburgą iškeitė į Palangą (3)

Devynerius metus Liuksemburge gyvenę lietuviai atvirai papasakojo apie jo privalumus ir galimybes. Tačiau po ilgų dvejonių šeima vis tik grįžo į tėvynę.

Kviečia į aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje atidarymą (3)

Rugsėjo 22 d. atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas saugomose teritorijose. Jis iškilo Labanoro regioniniame parke, šalia Mindūnų. Apžvalgos bokšto aukštis – 36 metrai.

Savaitgalį Nidoje žada įspūdingą reginį

Rugsėjo 18-19 dienomis Nidoje vyks nemokami renginiai, skirti paminėti 70-tąją švyturio sukaktį. Savaitgalį žadamas įspūdingas reginys: sutemus Neringa sušvis 14-likos švyturių šviesomis.

Kernavė: viena svarbiausių baltų istorijos pažinimo vietovių (1)

Lietuvio vaizduotėje Kernavė iškyla kaip vienas iš valstybingumo simbolių – pagoniškos Lietuvos sostinė, apipinta legendomis ir padavimais. Pasak mokslininkų, apie ją kalbama ir rašoma kaip apie itin svarbią visos baltų istorijos pažinimui vietovę.

Restauruodamas vilą aptiko unikalų radinį (8)

Palangoje – neeilinis ruduo. Restauruojamoje Palangos viloje „Anapilis“ aptiktas unikalus ir Lietuvoje analogų neturintis istorinis paveldas – vėjo vargonai.

40 km pėsčiomis: pamatė tai, ko dažnas vilnietis nežino (7)

Pauliaus Juzėno svajonė – apipėdinti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus. Vyras papasakojo, kokius objektus ir gamtos vaizdus išvydo žygiuodamas Verkių regioniniame parke.

Lietuvos vietos, kurios išgydo ligas (21)

Pastaraisiais metais vis daugiau lietuvių savaitgaliais ar per atostogas renkasi keliones po Lietuvą. Rekomenduojame aplankyti vietas, kurios, kaip tiki žmonės, suteikia sveikatos ar išgydo įvairias ligas.

Žygis aplink Lietuvą – su žirgais (7)

Rugsėjo 4 d. prasidės istorinis žygis žemaitukų žirgais per Lietuvą. Vidurdienį iš Šventosios pajūrio žygeiviai su žirgais bus palydėti į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.

Palygino Lietuvos apžvalgos bokštus: kai kurių beveik neįmanoma rasti (19)

Keliautojas Karolis Žukauskas aplankė šalies apžvalgos bokštus, nuo kurių atsiveriančius gamtos vaizdus rekomenduojama pamatyti kiekvienam. Tačiau juos atrasti nėra paprasta: trūksta nuorodų ir informacijos.